День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році і символізує історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

22 січня 2019 року вихованці Полтавської спеціалізованої школи-інтернату №2 І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» імені Софії Русової відвідали тематичний вечір «Єдність народу – запорука благополуччя і добробуту держави», присвячений 100-річчю проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР.

 Захід проходив у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського,  він розпочався  Державним гімном, який виконав ансамбль викладачів Полтавської дитячої музичної школи №3 імені Б.Гмирі. Доктор історичних наук, професор, викладач Полтавської державної аграрної академії  Микола Якименко розкрив історичне питання соборницького процесу на заході країни. З захопленням учні слухали розповідь   Миколи Кульчинського, українського дисидента, голови Полтавського обласного об’єднання  Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, за пропозицією якого наш заклад носить ім’я Софії Русової. Учні музичної школи доповнили атмосферу вечора виконанням на бандурі творів «Реве та стогне Дніпр широкий», «Марш січових стрільців» та ін.

З цікавістю учасники вечора переглянули кадри кінохроніки та історичні документи; як і сто років тому знову лунали слова Універсалу: „...Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України. ЗУНР і Наддніпрянська Велика Україна.  Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка, віднині український народ, увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має тепер змогу з’єднати всі змагання своїх синів для утворення нероздільної незалежної української держави на добро і на щастя робочого люду”.