Відповідно до п.1.3 Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів , вихованців) до гімназій, в ліцеї, колегіуми, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України 19.06.2003 р. за № 389, зареєстрованої МОН України 04.07.2003р. 3547/7868, прийом дітей на конкурсній основі до спеціалізованої школи-інтернату №2 І-ІІІ ступенів «Центра освіти та соціально-педагогічної підтримки» ім. С.Русової Полтавської обласної ради (далі спеціалізована школа) здійснюється за Правилами конкурсного приймання, схваленого спільним засіданням педагогічної ради та ради школи, затвердженими директором та погодженими Департаментом освіти і наука Полтавської ОДА. У конкурсному відборі можуть брати участь діти (учні) незалежно від місця проживання. Конкурсні випробування здійснюються на безоплатній основі.

Оголошення щодо умов і термінів проведення конкурсу розміщується у приміщенні навчального закладу. Через місцеві засоби масової інформації зміст оголошення доводиться до відома населення.

З березня в приміщенні спеціалізованої школи на спеціальному стенді вивішується перелік питань, які використовуються в якості діагностичних завдань, за якими проводитимуться конкурсні випробування. До спеціалізованої школи подаються такі документи: заява батьків або осіб, які їх замінюють, копія свідоцтва про народження, медична картка встановленого зразка. Крім того, особова справа - для учнів, які поступають за результатами конкурсного відбору до 2-11 класів.